Gyümölcsnap
Augusztus 16-án délelőtt gyümölcsnapra vártuk az óvodás gyermekeket és szüleiket.
A reggeli zenés torna és tízórai után együtt készítettünk finomságokat. Megismerkedtek a szilvabefőzés és szilvalekvár készítés folyamatával, s aktívan részt vettek a munkában. Együtt válogattuk, mostuk, üvegekbe raktuk a gyümölcsöt, kipróbálhatták a darálást a lekvárfőzéshez. A befőzés után gyümölcssüni készítése és kóstolása következett, ami nagy sikert aratott.(szőlő, alma, körte, őszibarack, szilva, teljes kiőrlésű falatkák). Szabadon választhattak a kézműves tevékenységek közül is. Néhányan szilvával nyomdáztak, volt aki lisztgyurmából gyümölcsöket mintázott. A délelőtt folyamán gyümölcsről szóló mondókákat, verseket, dalos játékokat elevenítettünk fel. Ebéd előtt az elkészült szilvalekvár kóstolása zárta a programokat. Jó hangulatú, vidám, tartalmas délelőttöt töltöttünk ismét együtt.

